O szkole

Szkoła Matematyki „MENTOR” powstała w 2012 roku, aby umożliwić dzieciom/młodzieży uzupełnienie i poszerzenie wiedzy matematycznej zdobytej w szkole. Dobre przygotowanie matematyczne jest niezbędne na wszystkich studiach technicznych oraz na studiach ekonomicznych. Wierzymy, że zdobywanie wiedzy matematycznej jest najskuteczniejsze tylko w kontakcie nauczyciel-uczeń oraz dzięki systematycznej samodzielnej pracy.

Zajęcia w roku szkolnym 2023/2024 będą odbywały sie

• W dzielnicy Sławin ul. Willowa 65 piętro I sale 11 i 17 oraz on-line

Nauka w Szkole Matematyki „MENTOR” odbywa się w małych grupach (2-3 osobowych lub 3-6 osobowych), zajęcia trwają w modułach po 60 min. Po tym czasie musi nastąpić chwila relaksu(odprężenia), aby następna jednostka lekcyjna była efektywnie wykorzystana.

Założycielem szkoły i jednym z wykładowców jest mgr Dariusz Wargacki - absolwent UMCS, pasjonat matematyki, nauczyciel z kilkunastoletnim stażem w Szkołach Ponadgimnazialnych, informatyk.

Kadra szkoły składa się z matematyków (wykładowców i nauczycieli) szkół wyższych, średnich i szkół podstawowych z wieloletnim stażem. Są to ludzie bardzo dobrze wykształceni, posiadający duże doświadczenie, wieloletni staż pracy, a także zdolności pedagogiczne.

Naszym celem jest przygotowanie młodego człowieka do zdania kolejnych egzaminów na wszystkich etapach edukacji od szkoły podstawowej po studia.